1 Tosach Rémy FRA Giant-Alpecin 05 h 00 min 56 sec
2 Broeckx Stig BEL Colba + 10 sec
3 Henao Sergio Luis COL FDJ + 39 sec
4 Koretzky Clément FRA FDJ + 01 min 33 sec
5 Van Asbroeck Tom BEL Etixx - Quick-Step + 01 min 44 sec
6 Schettini Aurelio ITA Etixx - Quick-Step + 02 min 08 sec
7 Moogan Bruce GBR National Bing + 02 min 08 sec
8 De Plus Laurens BEL Etixx - Quick-Step + 02 min 34 sec
9 Estebanez Iurgi VEN Roompot + 02 min 42 sec
10 Eijssen Yannick BEL BMC + 02 min 52 sec
11 Vichot Arthur FRA FDJ + 02 min 52 sec
12 Lammertink Maurits NED LottoNL-Jumbo + 02 min 52 sec
13 Vanbilsen Kenneth BEL Lotto Soudal + 02 min 52 sec
14 Nikolic Roni SLO Wal Construct + 02 min 52 sec
15 Van Der Lijke Nick NED Giant-Alpecin + 02 min 52 sec
16 Van der Sande Tosh BEL Lotto Soudal + 02 min 52 sec
17 Wolfswinkel Jack NED National Bing + 02 min 52 sec
18 Waeytens Zico BEL Lotto Soudal + 02 min 52 sec
19 Deneve Stephaen BEL ColorCode + 02 min 52 sec
20 Theuns Edward BEL Lotto Soudal + 02 min 52 sec
21 Polanc Jan SLO Wallonie-Bruxelles + 02 min 52 sec
22 König Leopold CZE Etixx - Quick-Step + 02 min 52 sec
23 Shukurov Tarlan BLR Roompot + 02 min 52 sec
24 Volabov Kivolanov SWI Sprite + 03 min 25 sec
25 Phinney Taylor USA Etixx - Quick-Step + 03 min 25 sec
26 Muller Edouard FRA FDJ + 03 min 25 sec
27 Putt Christopher USA Sprite + 03 min 25 sec
28 Judimi Ed BEL Wallonie-Bruxelles + 03 min 25 sec
29 Malet David FRA FDJ + 03 min 25 sec
30 Van Der Haar Lars NED Roompot + 03 min 25 sec
31 Eager Fred USA BMC + 03 min 25 sec
32 Wazinger Andreas AUT LottoNL-Jumbo + 03 min 25 sec
33 Tusveld Martijn NED LottoNL-Jumbo + 03 min 25 sec
34 Dernies Tom BEL ColorCode + 04 min 18 sec
35 Nerz Dominik GER LottoNL-Jumbo + 04 min 18 sec
36 Gresko Jaroslav SVK Etixx - Quick-Step + 04 min 18 sec
37 Gambrinus Gert EST Roompot + 04 min 18 sec
38 Monteiro Ferreira Orazio BEL Colba + 04 min 18 sec
39 Dombrowski Joe USA Sprite + 04 min 18 sec
40 Tournieroux Victor FRA FDJ + 04 min 18 sec
41 Geschke Simon GER Giant-Alpecin + 04 min 18 sec
42 Vervaeke Louis BEL Wanty + 04 min 18 sec
43 Vermeulen Alexey USA Sprite + 04 min 18 sec
44 Spilak Simon SLO Rabobank + 04 min 18 sec
45 Stroek Reinier NED Roompot + 04 min 18 sec
46 Schär Michael SWI Sprite + 04 min 18 sec
47 Gilbert Philippe BEL LottoNL-Jumbo + 04 min 18 sec
48 Mulhall Kristopher GBR Colba + 05 min 19 sec
49 Boeckmans Kris BEL Belfius + 05 min 19 sec
50 Donders Jelle BEL Belfius + 05 min 34 sec
51 Reguigui Youcef DZA Roompot + 06 min 27 sec
52 Hennaux Loïc BEL Wallonie-Bruxelles + 06 min 27 sec
53 Bongiorno Francesco Manuel ITA National Bing + 06 min 58 sec
54 Fallon Jason AUS Wal Construct + 06 min 58 sec
55 Boudat Thomas FRA Wallonie-Bruxelles + 06 min 58 sec
56 Baugnies Jérôme BEL Wallonie-Bruxelles + 06 min 58 sec
57 De Boeck Vincent BEL Belfius + 07 min 50 sec
58 Bevin Patrick NZL Wal Construct + 07 min 50 sec
59 Kämna Lennard GER Giant-Alpecin + 07 min 50 sec
60 Backaert Frederik BEL Veranclassic + 07 min 50 sec
61 Bakelants Jan BEL Lotto Soudal + 07 min 50 sec
62 Kreder Raymond NED Giant-Alpecin + 07 min 50 sec
63 Van Rooy Kenneth BEL Belfius + 07 min 50 sec
64 Janse Van Rensburg Reinardt SAR Barloworld + 07 min 50 sec
65 Sprengers Thomas BEL Belfius + 07 min 50 sec
66 Brule Florent FRA FDJ + 07 min 50 sec
67 Olivier Daan NED Giant-Alpecin + 07 min 50 sec
68 Aliaga Haritz VEN National Bing + 07 min 50 sec
69 Ratto Daniele ITA Rabobank + 07 min 50 sec
70 Maffi Vincenzo ITA National Bing + 07 min 50 sec
71 Purito Tomislav SLO Rabobank + 07 min 50 sec
72 Kennaugh Peter GBR National Bing + 07 min 50 sec
73 Orlovskiy Almir RUS Astra Sat + 07 min 50 sec
74 Colbrelli Sonny ITA Barloworld + 07 min 50 sec
75 Swift Ben GBR National Bing + 07 min 50 sec
76 Cras Steff BEL Sprite + 07 min 50 sec
77 Wilson Jack BEL Team 3M + 07 min 50 sec
78 De Gendt Thomas BEL BMC + 07 min 50 sec
79 Horsten Glen BEL Veranclassic + 07 min 50 sec
80 Stekelenburg Casper NED Rabobank + 07 min 50 sec
81 Van Himst Herman BEL Veranclassic + 07 min 50 sec
82 Echanove Erik ESP Astra Sat + 07 min 50 sec
83 Van Luijk Sven NED Team 3M + 07 min 50 sec
84 Kruijswijk Steven NED National Bing + 07 min 50 sec
85 Marcus Laughter USA Barloworld + 07 min 50 sec
86 Vanreyten Joachim BEL Team 3M + 07 min 50 sec
87 Kreder Michel NED Roompot + 07 min 50 sec
88 Chevalier Olivier BEL Barloworld + 07 min 50 sec
89 Kitka Milos SVK Barloworld + 07 min 50 sec
90 Fjermestad Bjørn Ole NOR LottoNL-Jumbo + 07 min 50 sec
91 Evrard Laurent BEL Colba + 07 min 50 sec
92 Ciolek Gerald GER Giant-Alpecin + 07 min 50 sec
93 Meersman Gianni BEL Barloworld + 07 min 50 sec
94 Koren Kristijan SLO Astra Sat + 07 min 50 sec
95 Constantin Dimitri BEL BMC + 07 min 50 sec
96 Wallays Jens BEL Colba + 07 min 50 sec
97 Swirbul Keegan USA Rabobank + 07 min 50 sec
98 Reijnen Kiel USA Sprite + 07 min 50 sec
99 Hermans Ben BEL ColorCode + 07 min 50 sec
100 Minnaert Alberic BEL ColorCode + 07 min 50 sec
101 Stamper Michiel BEL Wanty + 07 min 50 sec
102 Van Gompel Mathias BEL ColorCode + 07 min 50 sec
103 Armée Sander BEL Belfius + 07 min 50 sec
104 Hegeman Reinier NED LottoNL-Jumbo + 07 min 50 sec
105 Chrisroyer Dominic GER Roompot + 07 min 50 sec
106 Nopik Augustin BEL Wallonie-Bruxelles + 07 min 50 sec
107 Steels Stijn BEL Wallonie-Bruxelles + 07 min 50 sec
108 Oram James NZL Barloworld + 07 min 50 sec
109 Favilli Elia ITA Barloworld + 09 min 36 sec
110 Russo Karel BEL Wanty + 09 min 36 sec
111 Warburton Leslie GBR Astra Sat + 10 min 22 sec
112 Waser Alexandre SWI Sprite + 10 min 22 sec
113 Mertz Rémy BEL Wal Construct + 10 min 22 sec
114 De Pauw Moreno BEL Team 3M + 10 min 22 sec
115 Trhytt Art NED Rabobank + 10 min 22 sec
116 Caramuta Gordon LUX Astra Sat + 10 min 22 sec
117 Vandewalle Kristof BEL Lotto Soudal + 10 min 22 sec
118 Menten Milan BEL Etixx - Quick-Step + 10 min 22 sec
119 Ghyselinck Jan BEL BMC + 10 min 22 sec
120 Pires Correia José Murilo BRA Belfius + 10 min 22 sec
121 Zamora Miguel Manuel VEN Etixx - Quick-Step + 10 min 22 sec
122 Van Hooydonck Nathan BEL Lotto Soudal + 10 min 22 sec
123 Grima Sven NZL Wal Construct + 10 min 22 sec
124 Daniel Gregory USA BMC + 10 min 22 sec
125 Araujo Reynaldo COL ColorCode + 10 min 22 sec
126 Vens Quincy BEL Veranclassic + 10 min 22 sec
127 Desruelles Kelly BEL Veranclassic + 10 min 59 sec
128 Poels Wout NED LottoNL-Jumbo + 10 min 59 sec
129 Maerschalck Sebastiaan BEL Team 3M + 10 min 59 sec
130 Van Gorp Wim BEL ColorCode + 10 min 59 sec
131 Planckaert Emiel BEL Lotto Soudal + 10 min 59 sec
132 Pajot Pierrick FRA ColorCode + 10 min 59 sec
133 Van den Broeck Jurgen BEL BMC + 10 min 59 sec
134 Galviz Carlos VEN Rabobank + 10 min 59 sec
135 Soupe Geoffrey FRA FDJ + 11 min 54 sec
136 Rappa Marvin BEL Team 3M + 11 min 54 sec
137 Leleu Antoine BEL Wallonie-Bruxelles + 11 min 54 sec
138 Dugardin François BEL Colba + 11 min 54 sec
139 Wendorf Michel GER Giant-Alpecin + 11 min 54 sec
140 Robeet Ludovic BEL Colba + 11 min 54 sec
141 Duchesne Antoine CAN Veranclassic + 11 min 54 sec
142 Immersi Leonard SWI BMC + 11 min 54 sec
143 De Clercq Bart BEL Belfius + 11 min 54 sec
144 Rickaert Jonas BEL Veranclassic + 11 min 54 sec
145 Tuncer Jes DEN Astra Sat + 11 min 54 sec
146 Siebenaler Gregory LUX Astra Sat + 11 min 54 sec
147 Deltombe Kevin BEL Wanty + 11 min 54 sec
148 Declercq Tim BEL Wanty + 11 min 54 sec
149 Dockx Gert BEL Wanty + 11 min 54 sec
150 Pons Gaëtan BEL Wal Construct + 14 min 04 sec
151 Geuens Alexander BEL Colba + 14 min 04 sec
152 Marra Emiel BEL Veranclassic + 14 min 04 sec
153 Jacobs Pieter BEL Team 3M + 14 min 04 sec
154 Van Looy Dobias BEL Wanty + 14 min 04 sec
155 Vereecken Nicolas BEL Astra Sat + 14 min 04 sec
156 Vergaerde Otto BEL Wanty + 15 min 02 sec
157 Valdomino Carlos VEN Wal Construct + 15 min 02 sec
158 Siutsou Kanstantsin BLR Rabobank + 15 min 29 sec
159 Palm Martin BEL Wal Construct + 15 min 29 sec
Abandon Habran Clement BEL Team 3M